Uzmanlar Hamur İşi Ve Kurabiyeleri Bu Şekilde Saklamayı Öneriyor

Yiyecekleri uygun koşullarda saklamak gereklidir. Çünkü uygun koşullarda saklanmayan yiyecekler bakteri üretmeye müsait bir ortam yaratır. Bakterilerin çoğalması ile bu yiyecekler sizi hasta edebilir ve sağlığınızı bozabilir. Zehirlenmeye kadar varan bu durumu engellemek için uzmanlar yiyeceklerin uygun şartlarda saklanmasını öneriyor. Tavuk ve et yemekleri dışarıda çok kalmamalı ve çok fazla ısıtma ve soğutma işlemi yapılmamalıdır. Aksi taktirde bu yemekler sizi zehirleyebilir. Bu tarz olaylarla karşılaşmamak için her yiyeceğin saklanma koşullarını iyi bilmeli ve ona göre saklamalıyız. Bakteri üremesine müsait bir ortam yaratmamaya dikkat edilmelidir.

Hamur İşleri, Pastalar ve Kurabiyeler Nasıl Saklanmalı?

Kurabiyeler buzluğa pişmiş veya çiğ olarak konulabilir. Genellikle pişirilmeden konan kurabiyeler, uzun süre tazeliğini saklayabilir ve uzun bir zaman boyunca muhafaza edilebilir. Pişmemiş bir şekilde koymak kurabiyenin biçimini kaybetmesini önler ve daha kolaydır. Kullanılacağı zaman dondurucudan çıkartılıp oda sıcaklığında bekletilebilir ve tekrardan pişirilebilir.

Börekler ve poğaçalar ise bir önceki paragrafta kurabiyelerdeki izlenen yöntem ile aynı şekilde saklanabilir. Ortalama 6 ay süre saklanabilen bu yiyecekler uzun süre boyunca tazeliğini korur ve yeni hazırlamışsınız gibi olur.

Hamur işi ve pastaları herkes çok sevse de yapılması biraz zahmetli yiyeceklerdir. Bu sebeple önceden bunları yapıp buzluğa atarak saklayabilirsiniz. İstediğinizde ısıtıp ya da pişirip hemen yemek çok daha kolay olacaktır. Yaptıktan sonra kısa süre içerisinde tüketecekseniz hava almayan bir kapta muhafaza edebilirsiniz. Bu şekilde günlerce taze ve bakterilerden uzak bir şekilde saklanabilecektir.

Muhafaza Etmesi Çok Kolay

Kurabiyeleri ve poğaçaları muhafaza ederken ayaklı kurabiyelik kullanabilir ve masanıza bunu yerleştirerek estetik bir görünüm yaratabilirsiniz. Hava almasını önler ve akrilik yapısı sayesinde uzun süre kullanabilirsiniz. Ews aracılığı ile satın alabileceğiniz katlı kurabiyelik için buraya tıklayınız.

İki katlı kurabiyelik veya tek katlı kurabiyelik ihtiyacınız olması fark etmez. Ews size birçok kurabiyelik modeli sunarak ihtiyacınıza uygun seçim yapmanızı sağlar. Siz de kurabiyelerinizi sağlıklı bir şekilde saklamak için siteyi ziyaret edin. Kurabiyelik modellerine ulaşmak için şuraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir