SEO Çalışmaları Neden Önemlidir?

Google, düzenli bir yazılı içerik akışı yayınlayan siteleri ödüllendirir; bu, blog yazmanın SEO faydalarının, artan görünürlük ve arama sonuçlarında daha yüksek sıralamaları içerdiği anlamına gelir. SEMrush tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırma, B2B ve B2C şirketlerinin% 92’sinin kendi pazarlama hedeflerine ulaşmak için blog gönderileri ürettiğini, Arama Motoru Optimizasyonu bu da onu e-postaların (% 66) ve infografiklerin (% 45) önünde açık ara en popüler format haline getirdiğini buldu. Bloglar, on yıldan fazla bir süredir dijital içerik pazarlama kampanyalarının temelini oluşturuyor ve o zamandan beri canlı video gibi daha yeni, daha çarpıcı formatlar ortaya çıkarken, markalar mütevazı blogun gücüne güvenmeye devam ediyor. Bunun ana nedenlerinden biri, blogların SEO hedefleriyle mükemmel bir şekilde uyumlu olmasıdır.

SEMrush tarafından yapılan aynı araştırma, katılımcıların% 83’ünün içeriklerinin başarısını ölçmek için önemli bir ölçüm olarak organik trafiği kullandığını,% 70’inin sayfa görüntülemelerini izlediğini ve% 66’sının potansiyel müşterileri izlediğini ortaya koydu. Blog gönderileri yayınlamak, çevrimiçi trafiğinizi büyütmenize , bir sayfaya tıkladıklarında ziyaretçilerin ilgisini çekmenize, yeni potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve satın alma döngüsü sırasında onları beslemenize ve sadakat ve elde tutmayı besleyen daha fazlası için geri gelmelerini sağlamaya yardımcı olacaktır. Bloglar, satışları ve geliri artıracak temel ölçütleri artırmanın yanı sıra, Paravan Blog belirli bir sektör veya niş içindeki yetkinizi sergilemenizi ve yeni ürün ve hizmetlere ilgi uyandırmanızı sağlar. Tüm bu avantajların temelinde SEO vardır. Arama motoru optimizasyonu, içeriği – bu durumda blogları – optimize etme sürecidir, böylece aramada daha belirgin bir şekilde öne çıkarsınız.

Buradan tıklamalar, trafik ve dönüşümler akar. Peki bunu nasıl yapıyor? Blog yönetimi , birisi Google ve Bing gibi arama motorlarına belirli bir sorgu girdiğinde sitenizi öne ve merkeze koyarak SEO kalitesini artırmada önemli bir rol oynar. Bloglarda hedef anahtar kelimelerin, meta açıklamaların, ilgi çekici kopyaların ve optimize edilmiş görsellerin kullanımı, içeriğinizin daha alakalı olmasına ve dolayısıyla arama sonuçlarının ilk sayfasında yer almasına yardımcı olur. Buradaki kilit faktör alaka düzeyidir, bu da blogların destekleme konusunda inanılmaz derecede becerikli olduğu bir şeydir.

Google, geçmişte yalnızca içerik oluşturmanın yeterli olmadığını ve okuyucular için belirli bir anda değer sağlaması gerektiğini belirtmişti. Google’ın web yöneticisi eğilimleri analisti John Mueller şöyle açıklıyor: “Blog yazmanın kendisi, sitenin sıralamasını yükselten veya içeriğin sıralamasını yükselten bir şey değil. Sadece burada alakalı olacak bazı yeni içeriğe sahipsiniz, biz de bunu göstereceğiz. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir