Roger Federer Emeklik Kararını Açıkladı

Roger Federer Emeklik Kararını Açıkladı!

Roger Federer Levis Cup son maçından sonra emeklilik kararını açıkladığını dile getirdi. Roger Federer, dünyanın en iyi tenis yıldızı ve dünyanın en ünlü sporcularından biridir. Aynı zamanda bir tenis efsanesi ve tüm zamanların en başarılı tenisçilerinden biri. 19 yıllık kariyerinde 20 grand slam şampiyonluğu kazandı ve ATP Tour’da art arda 377 galibiyet rekoru kırdı. Bu, kayıpsız toplam 18 yıl ve en az 376 gündür. Tüm zamanların en iyi atletlerinden biri olarak kabul edilmesine şaşmamalı.

Zor Bir Hayat Hikayesi

Roger Federer gençken birçok zorlukla karşılaştı. Ebeveynleri, o sadece iki yaşındayken boşandı ve annesi, babası bir tenis oyuncusu olarak kariyer yaparken, onu ve kız kardeşini desteklemek için birden fazla işte çalıştı. Bu, mali durumlarını büyük ölçüde zorladı ve genellikle hükümetin yiyecek yardımlarıyla geçindiler. Ancak, Roger Federer bu erken denemelerden toparlandı ve dünyanın en büyük spor yıldızlarından biri oldu. Erken başarısı onu memleketi İsviçre’de ulusal bir kahraman yaptı.

En Çok Kazanan Oldu!

Bugün, Roger Federer dünyanın en çok kazanan sporcularından biridir. Sadece 2018’de tenis turnuvalarından 122 milyon dolar kazandı. Ayrıca birçok lüks arabası var ve California, Marin County’de lüks bir evi var. Kortlardaki başarısı sayesinde Federer, oyun günlerinde bugün hala sahip olduğu bir servet biriktirdi.

Federer 2022’de profesyonel tenisten emekli olmasına rağmen, cirolardan ve diğer sözleşmelerden nakit toplamaya devam ediyor. Net değeri onu gelmiş geçmiş en başarılı tenisçilerden biri yapıyor. Emekli sporcular arasında bolca arkadaşı var; bazı eski yıldızların serveti, aktif oldukları dönemdekinden bile daha az. Bunun nedeni, çoğu şirketin daha genç bir taraftar demografisine ulaşabilmeleri için emekli sporcularla çalışmak istemesidir. galabet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SekaBet | casino siteleri | Sesimol.net