Parfümünüzü Kalıcı Hale Getirme Yöntemleri

Kullandığınız parfümün daha kalıcı hale gelmesini ister misiniz? Arkanızda iz bırakacak bu kokunun daha kalıcı olması ve gün içinde sıkça tazelememeniz için, bu yöntemleri deneyin. Parfümü kalıcı hale getirmenin yolları nelerdir?

VÜCUDUNUZU NEMLENDİRİN

Kuru ve pul pul olmuş ciltlerde parfümün kalıcılığı azalır. Nemlendiriciyi adeta bir makyaj bazı gibi düşünün. Duşunuzu aldıktan sonra vücudunuzu kokusuz bir nemlendiriciyle şımartın ve ardından parfümünüzü uygulayın.

DOĞRU ÜRÜNÜ SEÇİN

Her ciltte her parfümün bıraktığı koku ve kalıcılık farklı, ancak değişmeyen iki nokta var. Eau de Parfum formüllü ürünler Eau de Toilette olanlara göre her zaman daha yoğun ve daha kalıcı. Daha güçlü bir koku için siz de parfümünüzü EDP ürünlerden tercih edin. İkinci kurala gelirsek, baharatlı ve sıcak kokuların diğerlerine göre cildinize daha fazla sabitlenmeye eğilimlidir.

BİLEKLERİNİZİ BİRBİRİNE SÜRMEYİN

Parfümü sıktığınızda bileklerinizı birbirine sürenlerdenseniz tekrar düşünmelisiniz. Parfüm formülleri cilt bakım ürünleri gibi değil,. Cilde yedirilen cilt bakım ürünlerinin aksine, parfümlü bileklerinizi birbirine ya da boynunuza sürdüğünüz zaman formülü bozma ihtimaliniz oldukça yüksek. Bu uygulama hem kokuyu hem de kalıcılığı etkilediği için uzak durmaya dikkat edin.

PETROLYUM İLE PARFÜMÜ SABİTLEYİN

Parfümün özellikle nerelere uygulanması gerektiğini hepimiz biliyoruz: Atış noktalarına, yani bilek içleri, boyun, dirsek içleri ve diz arkaları. Bu noktalara süreceğiniz petrolyum bazlı bir ürün parfümün tutunacağı bir doku hazırlar ve parfümün hemen buharlaşmasını engelleyerek dah kalıcı bir koku sağlar.

PARFÜMLERİ DOĞRU SAKLAMALISINIZ

Evet makyaj masanızın üzerine dizdiğiniz parfümlerin görünümü harika olabilir, ancak parfüm formüllerinin içeriğindeki güneş ışığına karşı hassas olan yağlar ve esanslar zamanla bozulmaya yüz tutar ve bu da parfümün kokusunu ve kalıcılığını etkiler. Parfümleri güneş ışığından uzakta, hatta orijinal kutularında saklamak bunun için en etkili çözüm. 

Önemli Not: Bu yağlar ve esanslar neme karşı da duyarlı olduğundan parfümlerinizi banyoda da saklamayın ve böylelikle daha uzun yıllar kullanın.

Kaynak: herhaberi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir