Masaj Yatağı

Masaj Yatağı

Masaj yatakları, İnsanların ruhen ve bedenen rahatlamaları için güzellik merkezi ve sağlık merkezlerinde kullanılmaktadır. Rahatlamak için masaj yaptırmayı ve spa masajları tercih eden insanlar için kullanışlı ve birbirinden farklı özelliklerde pek çok masaj yatağı modeli mevcuttur. Bu tür masaj yataklarını almadan önce mutlaka bu işten anlayan bir uzmandan yardım almak faydalı olacaktır.

Masaj yatağı çeşidi

Sabit masaj yataklarının yanın da portatif olan masaj yatakları, tahta masaj yatakları, metal masaj yatakları ve katlanabilir masaj yatakları da bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda katlanabilir özelliklere de sahiptirler. Bu masaj yatağı modelleri genelde güzellik salonlarında, cilt bakım merkezlerinde, terapi odalarında, saunalarda ve daha pek çok farklı mekanlarda kullanılmaktadır.

Masaj yatağı faydaları

Özellik itibari ile genelde yumuşak ve rahat olması amaçlanan masaj yatakları, vücudun kan dolaşımını düzenlemeye ve kasları rahatlamaya yönelik masaj işlemlerine yardımcı olur. Gerek stres gerekse de çeşitli rahatsızlıklardan dolayı vücutta oluşan yorgunluğunu alır ve vücudun rahatlamasını sağlar. Masaj yatağı sayesinde kuyruk sokumu ve boyun omurlarının  arasında bulunan hareketli kaslar ile  sinirler masaj yatakları sayesinde uygun pozisyonda masaja hazırlanır. Pek çok modeli ve şekli bulunan masaj yataklarının elektrikli olanları da piyasada bulunmaktadır. Bu Masaj yatağı başucunda bulunan kumanda sayesinde oturma pozisyonunda, sadece bacağa masaj pozisyonunda gibi, raylı sistem olduğundan istenilen pozisyonda ayarlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir