Evde Manikür Nasıl Yapılır?

El bakımı özellikle de kadınlar için vazgeçilmez olmalıdır. Çünkü bakımsız eller görsel açıdan oldukça rahatsız edicidir. Eve taşıyacağınız tırnak bakımınız daha hijyenik, daha hızlı olacaktır. Evde manikür nasıl yapılır? Evde el bakımı nasıl olmalıdır?

YUMUŞATIN

Eski ojelerini çıkardığınız ve temizleyip kuruladığınız ellerinize nemlendirici bir eldiveni giydirerek maniküre başlayın. En az su kadar kütikülleri yumuşatan bu adım aynı zamanda kuruyan cildinize ve tırnaklarınıza bakım yapacaktır.

TEMİZLEYİN

Kütiküllerinizi  ve tırnak yüzeyini temizlemek için metal ürünlerdense tahta manikür çubuklarını tercih edin. Yumuşayan etleri çubuğun yassı ucuyla geri itin ve sivri ucuyla kaldırın.

ARINDIRIN

Fazla ve bilinçsiz alınan kütiküller hem bakımsız bir görünüme hem de kalıcılığı olmayan bir maniküre sebep olur. Eğer tırnak eti makası kullanmaya alışkın değilseniz kütikül temizleyici ürünler gerçek bir yardımcı. Ürünü tırnak etlerinizle biraz bekleterek manikür çubuklarınız yardımıyla nazikçe  kazıyın ve temizleyin. Bu aşamada geride kalan gözünüze çarpan fazlalıkları dikkatlice makasla alabilirsiniz.

ŞEKİLLENDİRME ADIMI

Sıra geldi şekillendirmeye. Kendi tırnağınızı törpülemeye alışkın değilseniz metal veya kağıt törpüleri kullanmayı profesyonellere bırakın. Bu ürünleri kullanırken kolaylıkla tırnaklarınızı yıpratabilir veya kırabilirsiniz. Tırnak şekillendirmede oldukça etkili ve tırnağa en az zararı veren cam törpülerden edinin. Sağa sola değil, tek yöne doğru bir uygulamayla tırnaklarınızı istediğiniz forma getirin.

RENKLENDİRİN

Şekillendirme işlemi bittikten sonra sıra en eğlenceli kısımda! İlk katmanda koruyucu ve besleyici bir oje sürdükten sonra istediğiniz bir ojeyle tırnaklarınızı renklendirin. Ojeyi sürerken yüksek kalıcılık için tırnak uçlarınızı kapatmayı unutmayın. Hızlı kuruma ve dayanıklılık için top coat kullanmayı ihmal etmeyin.

BAKIM YAPIN

Son katı sürdükten ve ojeniz biraz kuruduktan sonra tırnak etlerinize mutlaka bakım yapın. Bu adım manikür boyunca yorulan kütikülleri şımartacak. Vitamin destekli tırnak eti yağlarını bir sonraki manikürünüze kadar günlük olarak uygulayabilirsiniz. Kütikülleri bakımlı tutarak manikürünüzün vadesini uzatan bu adım aynı zamanda tırnakların hızlı uzamasına ve güçlenmesine de yardımcı olur.

Kaynak: yineblog.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir