Erol Bulut

Erol Bulut’lu Fenerbahçe Son 10 Yılın En Kötü Performansını Yaşadı

Fenerbahçe’ye büyük umutlarla gelen Erol Bulut, taraftarın ve yönetimin beklentilerini karşılayamayınca takımdan gönderildi. Erol Bulut’lu Fenerbahçe son 10 yılın en kötü performansını yaşadı. Arkasında önemli istatistikler bırakan Erol Bulut, Fenerbahçe tarihine son 10 yılın en kötüsü olarak geçmiş oldu. Sıklıkla girilen pozisyon sayısının gole dönüşmediği sürece bir önemi olmadığını vurgulayan deneyimli hoca, bu konudaki istatistikler ile de sınıfta kaldı. Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe girmiş olduğu 497 pozisyonda sadece 47 gol bulurken bu istatistikle birlikte %10’un altında gol atma becerisi göstermiş oldu. Bu istatistik Fenerbahçe’nin son 10 yılı içerisindeki en kötü istatistik olarak tarihe geçti.

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe, eski futbolcusu Erol Bulut’u büyük umutlar ile birlikte Fenerbahçe’nin başına getirdi. Geçmişte ortaya koyduğu güzel futbolu teknik direktörlük kariyerinde de devam ettiren Erol Bulut, Anadolu kulüplerinin bir numaralı teknik direktörü haline geldi. Kariyerinde yaşamış olduğu bu gelişme ile birlikte, yeniden yapılanma içerisinde olan Fenerbahçe’nin de dikkatini çekti. Yönetimin tam destek verdiği ve taraftar üzerinde de büyük heyecan yaratan Erol Bulut, iyi bir başlangıç yapmış olsa da sonrasında aldığı kötü sonuçlar ile birlikte Fenerbahçe’den ayrılmak durumunda kaldı. Fenerbahçe’nin bütün maçlarını Joybet tv’den izleyebilirsiniz.

Fenerbahçe’de Erol Bulut’a Veda

Fenerbahçe yönetimini uzunca bir süre Erol Bulut’un arkasında kalsa da kötü gidişatın önü alınamayınca, beklenen son da gelmiş oldu. Fenerbahçe’de Erol Bulut’a veda edilirken yeni teknik direktör arayışları başlamış oldu. Hem yönetimin hem de taraftarın Erol Bulut’tan büyük beklentileri bulunuyordu. Erol Bulut top oynadığı takımda teknik direktörlük yapmaktan büyük onur duyacağını ve başarılı olmak için elinden geleni yapacağını söylemişti. Ligin başında takımın oturması ve başarılı sonuçlar alması için zaman isteyen tecrübeli hoca, kötü gidişat ile birlikte üzerindeki stresin her geçen hafta arttığını hissediyordu. Farklı teknik ve taktik anlayışlarla sahaya çıksa da bu kötü gidişatın önünü alamayan Erol Bulut, yönetim ile bir araya geldi ve Fenerbahçe’den ayrıldı.

Anadolu takımlarında çok başarılı olan ancak büyük takımda zorlanan hocalar arasında yerini alan Erol Bulut, bir süre takım çalıştırmadıktan sonra Gaziantepspor ile anlaşmaya vardı. Erol Bulut’un Fenerbahçe’de yaşadığı kariyeri gelecekte gelme olasılığını da bir hayli düşürdü. Özellikle gol atma konusunda son derece kötü bir karneye sahip olan hoca, son 10 yılın en kötü Fenerbahçe’sini izletmiş oldu. Futbol kamuoyuna göre, Erol Bulut’un tekrar Fenerbahçe’de teknik direktörlük yapmasına bir hayli zor bakılıyor.

Büyük Camianın Stresi

Futbol yorumcuları Erol Bulut’un yaşamış olduğu bu başarısız serüvene, büyük camianın stresi gözüyle bakıyor. Anadolu takımlarında başarılı olan futbolcu ve teknik direktörlerin büyük camialarda zorlandığı çok sık görülmektedir. Erol Bulut da bu duruma benzer bir kariyer yaşamış oldu. Fenerbahçe her zaman büyük beklentilere sahip olan bir camiadır. Taraftarların son yıllarda şampiyonluğa hasret kalması, teknik direktörlere gösterilen tahammül seviyesini de bir hayli aşağıya çekti. Taraftarlar mutlak şampiyonluk yaşatacak bir hoca görmek istiyor. Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe yeni yönetimin getirdiği teknik direktörlerden istenilen başarıyı alamadı.

Erol Bulut’un başarısız olması ile birlikte oklar yönetime çevrilmiş durumda. Taraftarlar Ali Koç’tan başarı bekliyor ancak istenilen başarıyı henüz gösterilemedi. Yönetim de her defasında daha dikkatli olmaya çalışırken bir diğer başarısız teknik direktörle çalışırken buluyor kendisini. Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe teknik direktörlük sorununu çözmesi ile birlikte şampiyon olacağına inanıyor. Taraftarlar da çok daha kariyerli hocalara sahip olmak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir