Diş Eti Çekilmesi Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Çene ve yüz alanında oluşan sorunların çoğu genetik nedenler dolayısı ile meydana gelmektedir. Ayrıca genetik nedenler dışında çevresel faktörlerden diş bozukluğuna neden olmaktadır. Diş eti çekilmesi, dişleri saran diş eti dokusunun dişi ya da kökünü açığa çıkartarak geri çekilmesi sorunu olmaktadır. Diş eti çekilmesi sonucunda dişler ve diş eti çizgisi arasında boşluklar oluşması sorunu meydana gelmektedir. Bu boşluklara hastalığa neden olan bakterilerin yerleşmesi ve birikmesi sorunu meydana gelmektedir.

 Diş Eti Çekilmesi Nedir?

 Diş eti çekilmesi yaygın bir diş sağlığı problemi olarak öne çıkmaktadır. Çoğu insan etlerinde çekilme olduğunu fark etmeyebilir bunun en ise diş eti yavaş yavaş gerçekleşmesi sorunu olmaktadır. Diş eti çekilmesi farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Tedavisi altta yatan temel nedene bağlı olduğu için diş eti çekilmesi sorunu olduğunu tahmin eden kişi tuzla diş hastanesi doktorlarına en yakın zamanda başvurulmalıdır. Diş etleri kan damarları scisiidnsn oldukça zengin olmakla birlikte diş köklerini koruyan göreve sahip olmaktadır. Diş etleri çene kemiğine yapışık durumda olmakta ve diş sağlığı için oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Diş eti çekilmesine ait skeunalrin giderilmesi ve uygun tedavinin yapılması için tuzla diş hastanesi hizmetleri mevcut olmaktadır.

 Diş Eti Çekilmesi Belirtileri Nelerdir?

Diş fırçalama esnasında görülen kanama

Sert yiyecekler yenilmesi halinde ağrı ve kanama meydana gelmesi

Dişin normalden daha uzun hız gözükmesi

Diş etlerinde şişkinlik ve kızarıklık meydana gelmesi

Diş Eti Çekilmesi Nedenleri ve Tedavisi

 Diş eti dokusunu yerinde tutan kemiği tahrip eden bir diş eti enfeksiyonu olması diş eti çekilmesi sorununa neden olmaktadır. Genetik faktörler yanı sıra yanlış ve sert diş fırçalama, yetersiz ağız ve diş bakımı yapılması, hormonal yönden yaşanan değişiklikler, dişleri sıkmak, çarpık dişler diş eti çekilmesi sorununa neden olmaktadır. Diş eti çekilmesi tedavisi mevcut olmakta ve bu tedavi uzman hekimleri aracılığı ile tuzla diş hastanesi tarafından yapılmaktadır.

 Diş eti çekilmesi tedavisi doktor tarafından etkilenen bölgelerin iyice temizlenmesi işlemi ile yapılmaktadır. Oluşan plak ve tartar temizlenerek oluşan boşluklar doktor tarafından düzleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SekaBet | casino siteleri | Sesimol.net