Deri Kokusu Nasıl Giderilir

Tabaklama işlemleri sonrasında ortaya çıkan yarma deri ürünleri, insan derisiyle benzerlik gösterecektir. Gözeneklere sahip olmasından dolayı tıpkı insan dokusu gibi nefes alıp verebilecektir. Deri giyim ürünlerinin bu tip gözenekli yapısından kaynaklı olarak bulunulan ortamın kokusunu depolayabilmesi söz konusu olacaktır. Bundan dolayı nem, kir, toz ve sigara dumanı gibi faktörler her zaman koku oluşmasını destekleyecektir. Öte yandan deri kıyafetlerin üzerine sıvı ya da yemek dökülmesinde de tamamen temizlenmesi söz konusu olmayacaktır. Bu tip durumların oluşması halinde deri ithalatı yapan firmalar tarafından da tavsiye edilen bakım ürünleri genel olarak kullanılabilecektir.

Kuru Derinin Kokusu Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Deri ürünlerini kötü kokulardan arındırmak adına var olan derilerin dokuları bir hayli önemlidir. Kuru dokulara sahip olan derileri kötü kokulardan uzak tutma konusunda kesin olarak parfüm ve türevlerindeki ürünlere başvurmamak gerektiği de belirtilmektedir. İçeriğindeki alkol benzeri unsurlardan dolayı derinin hasar alması ve deforme olması gibi konulara neden olabilecektir. Toptan deri hususunda da bu şekilde bir öneri aktif bir biçimde ortaya çıkmaktadır.

Kuru derilerin kötü kokusunu gidermek adına kullanılabilecek olan en ideal yöntem deriyi nemli bezlerle oval hareketler yaparak temizlemek olacaktır. Öte yandan açık alanda bir süre bekleyerek kuruma esnasında kötü kokuların uzaklaşmasını da destekleyebilecektir. Bu noktada bir sonuç alınmıyorsa da yağ bazlı deri temizleme ürünlerinin kullanımı tavsiye edilmektedir.

Islak Derinin Kokusu Nasıl Giderilir?

Hava şartlarından ötürü deri ceketlerin bir koku oluşturması kaçınılmaz bir durum olarak görülebilecektir. Bu aşamada deriyi kurutma esnasında deforme etmemek son derecede önemlidir. Direkt sıcaklık veren ısıtıcılar ya da fön makineleri bu noktada asla kullanılmamalıdır.

Derilerin ıslanması halinde kurutulması işlemleri son derecede kolay bir biçimde gerçekleşebilecektir. Öncelikle ıslanmaya bağlı lekelerin ve izlerin ortadan kaldırılması adına pamuklu ve nemli bir bez yardımıyla yuvarlak hareketler yaparak silmek son derecede önemlidir. Sonrasında da açık havada kurutmaya bırakmak kokunun bütünüyle ortadan kalkmasını destekleyecektir. Ancak fazla güneş ışığına maruz kalması da çatlaklara neden olacağından bu durumdan kaçınmak gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.